Genel

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz?

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz?

Dünya genelinde erkeklerin cinsel yaşamlarında çok sık karşılaştığı sorunlardan birisi de sertleşmeyen cinsel organ sorunudur. Cinsel organda sertlik olmaması doktorlar tarafından kimi zaman psikolojik kimi zamansa biyolojik sorun olarak görülmektedir. Vücudun gereken oranda erkeklik hormonuna sahip olmadığı zamanlarda sorunun kökü fiziksel olarak nitelendirilir ve duruma göre ilaç tedavisi uygulanır.

Erkeklerde Cinsel Organ Neden Sertleşmez?

Erkeğin cinsel organı neden kalkmaz diye soru soran pek çok kişi bulunmaktadır. Cinsel organda sertlik dengesi oluşmaması başlangıç evresinde genellikle fiziksel kaynaklı olsa da durumun ileri ki safhalarında sorun psikolojik kaynaklı olmaya dönüşür. Erkeklerde cinsel organda sertleşme olmamasının fiziksel nedenleri şunlardır;

  • Diyabet, böbrek yetmezliği hastalıkları, kolestrol dengesinde artış görülmesi
  • Sara, MS, inme gibi aniden atak geliştiren rahatsızlıklar
  • Bazı akciğer hastalıkları
  • Tiroid bezinin yavaş ya da hızlı çalışması
  • Hormonsal denge bozuklukları
  • Geçirilen bir takım ameliyatlar
  • Bazı ciddi hastalıkların tedavisinde kullanılan ağır ilaçlar.

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz?

Erkeğin Cinsel Organı Neden Kalkmaz?

Erkeklik Organını Psikolojik Olarak Etkileyen Nedenler

Biyolojik olarak üreme organları kontrol edildiğinde her hangi bir soruna rastlanmayan hastaların cinsel organda sertlik oluşmaması nedeni psikolojik nedenlere bağlanır. Cinsel organında sertleşme problemi yaşayan hastaların çoğu psikolojik kökenlidir. Erkekler gece hayatlarında bir kaç kez sertleşme sorunu yaşadıkları zaman bu sorunu olduğundan fazla ciddiye alırlar. Kalıcı olduğunu düşünerek paniğe kapılırlar. Böylece durum olduğundan daha kötü bir hal almaya başlar. Her gece iktidarsızlık ile mücadele etmeye başlayan erkek, psikolojik olarak büyük bir çöküntüye girer.

Durum adeta bir döngü halini alır ve erkek kendini kötü hissetmeye devam ettikçe sertleşme problemi daha da artar. Kimi zaman ise aşırı stres iktidarsızlığın nedenleri arasında yer alır. Yoğun iş hayatının temposunda yaşamak zorunda kalanlar da vücudun yorgun düşmesi nedeni ile bu gece hayatında sorunlar yaşamaya başlarlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir